Sekiz Kozmetik Ürünleri

1972’de aile büyüklerimizin doğal ürün sektöründe faaliyet göstermesiyle başlayan yolculuğumuza, 2001 yılından beri bünyesinde bitkisel kozmetik ürünler üreten ve gün geçtikçe daha da gelişen bir şirket olarak devam etmekteyiz.

 

2015’te aramıza katılan genç kuşak aile üyelerimizle ve onların katkılarıyla oluşturduğumuz, dünya trendi olan organik yaşam biçimini destekleyici yepyeni ürün yelpazemizle hızla büyüyoruz. Daha büyük hedeflerimizi gerçekleştirmek için durmaksızın çalışıp yeni ürünler geliştiriyoruz.

 

Kimyasaldan arındırılmış; eşek sütü, keçi sütü ve aromatik yağlarla harmanlanmış; PH dengesine uyumlu; organik saç, cilt ve vücut bakım ürünlerimizi modern çağ insanının kendisini bütün olarak sağlıklı, güzel ve bakımlı hissetmesine destek olmak için kullanımınıza sunmuş bulunmaktayız.

Sekiz Kozmetik Ürünleri
Adnan Kahveci Mah. Ihlamur Cad.
Elit Park Sitesi B2 Blok D.7
Beylikdüzü / İstanbul

Bize Ulaşın

Aşağıdaki form aracılığı ile dilediğiniz konuda bize ulaşabilirsiniz.

(Mesajınız bize başarıyla ulaştığına dair bilgilendirmeyi bu adresinize göndereceğiz.)

Saç Bakımı için Tavsiyeler

SAÇ DÖKÜLMESİ

Çağımızın hastalığı olan stres, kişiye uygun olmayan şok diyetler, ilaçlar, hava koşulları ve fizyolojik nedenler saçlı deriyi ve saç yapısını olumsuz etkilemektedir. Saç yapınıza uygun bir bakımla saçlı deriyi uyararak kıl köklerinin beslenmesini sağlayabilirsiniz.

KEPEK (PULLANMA)

Saçlı deride en sık yaşanan problem kepektir. Bunun sebebi, vücudumuzu kaplayan tüm deri tabakasının kendini sürekli yenilemesidir. Yedi katmandan oluşan derinin yapısı ve üstte bulunan ölü katman (stratum korneum) bazı fizyolojik sebepler ve dış etkenlerden dolayı dökülür. Bunun sebebi alttan gelen yeni hücrelerle yer değiştirmesidir. Kepek, vücutta ve saçlı deride küçük pulcuklar halinde dışarı atılır. Cilt kendini yenilerken saçtaki kepeklenme yoğunlaşır. Kepek, yoğun olarak saçta bulunur ve özel hayatı zaman zaman olumsuz etkiler. Saçlı deriyi onarmaya yardımcı olacak organik ürünlerle kepek sorunundan kurtulabilirsiniz.

SAÇ YAĞLANMASI

Kepek gibi aşırı yağlı saç da sık yaşanan bir problemdir. Saç yağlanması denirken aslında anlatılmak istenen, kafa derisindeki yağlanmadır. Aşırı yağlanmanın saç dökülmesine neden olduğuna dair görüşler de bulunmaktadır. Yapılan araştırmalarda gözlemlenmiştir ki, saçlı derideki yağlanma derinin yenilenmesine blokaj yarattığı için bakteri oluşumuna da zemin hazırlamaktadır. Aşırı yağlanma ve kaşıntı problemlerinizi pH dengesi uygun, arındırıcı ve doğal şampuanlarla rahatlıkla dengeleyebilirsiniz.

KURU ve NEMSİZ SAÇ

Saç kuruluğu, saçın yeteri kadar oksijen ve nem alamamasından kaynaklanır. Saçlı deri üç tabakadan oluşmaktadır. En üstte bulunan tabaka, epidermis tabakası yüzeyi korur ve sağlıklı olduğu zamanlarda saça canlılık, parlaklık ve ışıltı verir. Bu tabakanın görevi keratin üretmek ve üretilen keratini korumaktır. Havasız, kapalı, nemsiz ve kimyasala maruz kalmış saçlarda görevini tam olarak yerine getiremez. Bu nedenle saçta kepek, dökülme, kuruma ve cansızlık görülmeye başlar. Zamanla bu bir problem haline gelir ve saç dibinde hücre yenilenmesini engeller. Organik ve hassas bakım ürünleriyle onarım sağlanabilmektedir.

KADINLARDA SAÇ DÖKÜLMESİ

Saç dökülmesi kadınlarda fizyolojik olarak başın tepe noktasından başlayıp yan kısımlarda da seyrelme şeklinde kendini göstermektedir. Kadınlarda saç dökülmesi menepoz, hamilelik ve hamilelik sonrasında daha yoğun gözlenmektedir. Dış etkenler, kullanılan bazı kimyasal ilaçlar, mevsimsel ve hormonal değişiklikler de kadınlarda saç dökülmesini tetiklemektedir. Yine de saç dökülmesi konusunda kadınlar, erkeklere nazaran daha şanslıdır. Çünkü dökülme ve saç teli incelmesi kadınlarda daha yavaş ilerlemektedir. Medikal durumların düzeltilmesi ve diğer dökülmeyi sağlayan unsurların ortaya çıkarılıp uygun doğal ve organik saç bakımlarının yapılmasıyla saç ve saçlı deri normale döndürülebilmektedir.

ERKEKLERDE SAÇ DÖKÜLMESİ

Bazen genetik miras olarak kendini gösteren saç dökülmesi, bazen de fizyolojik sebeplerle baş gösterir. Erkeklerde saç dökülmesi, genelde başın üst kısmından başlayarak ön alın bölgesine doğru devam eder ve saçın incelerek dökülmesiyle kellik meydana gelir. Dökülme süreci uzun sürebilir. Bu gibi durumlarda sadece ense bölgesinde saç kalabilir. Bu durumun en büyük sebeplerinden birisi (androjen hormonu) testesteron hormonunun değişim göstermesidir. Erkeklerde saç dökülmesine %30 25 yaş, %40 40yaş, %50 50 yaş grubunda rastlamışsa da, son yıllarda modern çağ erkeğinin fizyolojik ve çevresel faktörlerle saç dökülmesi probleminin başlama yaşı 18’e kadar inmiştir. Bunu en büyük nedeni, saç bakımı için yanlış ürünler kullanılarak saçlı deride kimyasal birikim oluşmasıdır. Saçınıza uygun, doğal ve organik ürünlerle saç dökülmesi sorununu dengeleyebilirsiniz.